IV Otwarte Mistrzostwa Polski w Molkky za nami!

Wyjątkowy weekend w Suszu!
Tegoroczne IV Otwarte Mistrzostwa Polski w Mölkky, w Suszu organizował Suski Ośrodek Kultury oraz Polska Federacja Mölkky przy wsparciu wydawcy – Tactic. To było najważniejsze wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych. Walka o podium już od pierwszych rzutów była na bardzo wysokim poziomie. Kręgle fińskie, w tym właśnie Mölkky cieszą się coraz większym entuzjazmem i zainteresowaniem. Jest to dyscyplina międzypokoleniowa, w której to nie wiek, ale umiejętności, pasja, treningi i wytrwałość są najważniejsze. Tegoroczne mistrzostwa podzielone zostały na dwa dni – mistrzostwa indywidualne oraz drużynowe. W kręglach fińskich zawodnicy rzucają zbijakiem z określonej odległości, do drewnianych kręgli, które na początku ustawione są w układzie blisko siebie. Następnie zostają rozbijane i ustawiane, tam, gdzie upadną. Punkty zdobywa się za ilość przewróconych kręgli lub w przypadku przewrócenia pojedynczego liczy się wartość danego kręgla. Boiska mają określoną wielkość i wyznaczone pole rzutu, a cała rozgrywka toczy się przeważnie na trawie. Sama dyscyplina wywodzi się z Finlandii i w krajach skandynawskich jest bardzo popularna. Odbywają się także Mistrzostwa Świata i Europy, w których zawodnicy z polski wielokrotnie utrzymują się na podium. 
W sobotnich rozgrywkach udział wzięło ok 112 osób. Mistrzem Polski został Rafał Wesołowski (Stowarzyszenie Mölkky Dwunastka) 
Drugie miejsce zajął Karol Henclik-Konkolewski (ZaGRYFka Mölkky Tczew)
Trzecie miejsce Krzysztof Mocha (A.K.F. Silesia), który w meczu o brąz pokonał Rafała Ściepuro (ZaGRYFka) Czwarte miejsce zajął Rafał Ściepuro (ZaGRYFka Mölkky Tczew)
W sobotę odbyły się również zawody pocieszenia – turniej B, w którym 1 miejsce zajął Łukasz Szulc, 2 – Bartek Zając, 3 – Michał, a czwarte Kasia. 
W niedzielę o podium walczyły drużyny z całej polski, udział wzięło ponad 52 drużyny, ponad 100 zawodników, którzy mimo niesprzyjającej pogody i deszczu, nie poddawali się i wytrwale walczyli o zaszczytne pierwsze miejsce. 
Drużynowymi Mistrzami Polski w Mölkky zostali Krzysztof Mocha (A.K.F. Silesia) i Henryk Stokłosa (jako drużyna KUBI Sport) 
Krzysztof i Henryk w deszczowym finale pokonali 3:1 drużynę WOJSKO (Puszczyki Mölkky Puszczykowo) w składzie Miron Skołuda, Piotr Michałowski. Trzecie miejsce wywalczyli przedstawiciele KF Format Sztum – Paweł Golczewski i Michał Gutowski (drużyna TK Format Molkky Sztum, którzy w meczu o 3. miejsce pokonali Kubi Sport Timbers Bojanowo, czyli Huberta Pyzikiewicza i Krzysztofa Stachowiaka.
Przez cały weekend nie zabrakło również atrakcji dodatkowych. Dostępny był games room, strefa gier plenerowych, w sobotni wieczór odbył się koncert zespołu Shantaż, a niedzielę rozpoczął pokaz Iluzji. 
Całe wydarzenie nie udałoby się, gdyby nie ogromne wsparcie wolontariuszy, którzy dodatkowo zapewniali miła i przyjazną atmosferę podczas mistrzostw! Oni również są zwycięzcami tegorocznych Mistrzostw! 
Serdeczne gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *