Kroniki Zamku Avel – Mega Gra Przygodowa!

Jeżeli macie w domu miłośników przygód i gier to mamy dziś propozycję idealną!

Kroniki Zamku Avel to gra, w którą można zagrać nawet samemu! Co jest super opcją, maksymalnie w 4 graczy. Gra zalecana jest od wieku 8 lat, wiek raczej jest dobrze wstrzelony, ciut młodsze, ograne dzieci mogą spróbować, ale jeszcze nie koniecznie będą do końca taktycznie grać. Gra się ok 60-90 minut.

W grze wcielamy się w rolę bohatera lub bohaterki, którego postać możemy dowolnie spersonalizować. Co także jest super rozwiązaniem i pomaga fajnie wczuć się już od pierwszych momentów gry.

Wszystkie elementy gry są naprawdę solidnie wykonane. Gra jest zilustrowana w bardzo przyjemnym dla oka stylu i kolorystyce. Wszystko wydaje się być naprawdę dobrze przemyślane w każdym szczególe.

Na szczególną uwagę zasługuje to, że gra jest całkowicie polskich twórców

Autor: Przemek Wojtkowiak Ilustracje: Bartłomiej Kordowski Wydawca: Rebel

Przygotowanie do gry chwilkę trwa, ale nie jest bardzo uciążliwe ani trudne. Rozgrywka jest prosta i przyjemna a zasady bardzo proste do wytłumaczenia. Każda rozgrywka jest zupełnie inna i dynamiczna. Świetne w grze jest to, że jest ona kooperacyjna, dzięki czemu uczymy graczy współpracy a cała atmosfera przygody jest jeszcze ciekawsza. Gra jest dynamiczna przez co żaden z graczy nie nudzi się czekając na swoją kolej.

W dużym skrócie, kiedy już mamy gotowego swojego bohatera i przygotowaną grę do rozgrywki, rozpoczynamy akcje, do wyboru mamy kilka możliwości, możemy się poruszać, odkrywać nieodkryte miejsca, walczyć z potworami, lub wykonywać akcje, które są w danym miejscu na kaflach. Co rundę przesuwamy znacznik, który determinuje to co się wydarza – odzyskujemy serduszko lub pojawiają się potwory. Kiedy dochodzimy do dalszych etapów, mamy również dodatkowe ograniczenia, aż na końcu pojawia się Monstrum, którego musimy pokonać zanim potwory lub monstrum dostaną się do zamku.

Dużym plusem jest to, że przy grze świetnie będą bawili się gracze w różnym wieku, zarówno dorośli znajdą tu fan dla siebie, jak i młodsi gracze, dlatego gra sprawdzi się zarówno w różnym jak i mieszanym towarzystwie. Rozgrywka rozwija, daje niesamowitą satysfakcję i rozrywkę. Gra ma chyba wszystko co powinna mieć dobra gra.

I mimo, że stereotypowo pierwsi odbiorcy jacy przychodzą na myśl to chłopcy… dziewczynki świetnie się przy niej bawią! I bardzo się podoba.

My jesteśmy grą zachwyceni i zdecydowanie polecamy! Będzie to pewniak i strzał w 10!

Jedyne co byśmy dodali to jakieś fajnie przemyślane przechowywanie elementów gry, żeby się nie walały po pudełku a jednocześnie były łatwo dostępne przy wyciąganiu i segregowaniu. Ale to już takie szukanie dziury w całym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *