Wyruszamy! Podróż w czasie – Prezentacja gry!


Jaka to jest niepozorna gra, w której kryje się mnóstwo emocji, dobrej zabawy, śmiechu…! I uwaga! To zdecydowanie gra nie tylko dla najmłodszych! Przetestowaliśmy w gronie dorosłych i niech Wam się wcale nie wydaje banalna, bo nie było nam ani trochę banalnie kiedy w nią graliśmy, nagrania z rozgrywki niestety nie nadają się do upublicznienia ;). Ale musicie uwierzyć na słowo, że bawiliśmy się świetnie!

Gra jest autorstwa jednego z najpopularniejszych Twórców gier, Reinera Knizia my lubimy jego gry, mają przeważnie proste zasady ale są niebanalne w rozgrywce. W dodatku piękne wydanie, które wprowadziło Wydawnictwo Nasza Księgarnia zachwyca ilustracjami w wykonaniu Macieja Szymanowicza, którego prace z pewnością znają wszyscy posiadacze dzieci i nie tylko, oryginalnego i wspaniałego stylu nie da się przeoczyć.

Trochę suchych faktów o grze:

Wiek: 4-104
Rok wydania: 2021
Waga: 450
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 15 minut

Tu znajdziecie szczegóły dotyczące gry oraz dokładną instrukcję https://nk.com.pl/podroz-w-czasie/p2933.html

Gra rozwija umiejętność opowiadania, pamięć, wyobraźnię, skojarzenia i empatię. Do gry dołączony jest komentarz psychologa dziecięcego!
Zdobyte nagrody:

  • Najlepsza Gra Dziecięca, rekomendacja (Niemcy)
  • Najlepsza Gra Edukacyjna, nominacja (Niemcy)

W pudełku znajdziemy uroczą figurkę pingwina, którym będziemy poruszać się po krainach w trakcie rozgrywki, kafelki z obrazkami różnych przedmiotów, kostkę, dwustronne plansze z krainami, po których będziemy się poruszać pingwinkiem oraz żetony emocji, które wykorzystujemy według wybranego wariantu gry.. W dużym skrócie,

Na czym polega rozgrywka podstawowa – aby przygotować grę rozkładamy obok siebie krainy, następnie odwracamy wszystkie żetony z obrazkami przedmiotów mieszamy je i układamy w stosiki, kostkę kładziemy obok a żetony z emocjami narazie odkładamy do pudełka, wykorzystujemy je w innym wariancie gry. Kiedy mamy już tak przygotowaną rozgrywkę to każdy z graczy dobiera po kolei jeden żeton z obrazkiem pokazuje go wszystkim i wymyśla historię do obrazka z krainą, przy której go kładzie, kiedy już opowie historię, to odwraca obrazek i już nikt go nie podgląda, wszyscy Gracze muszą go zapamiętać. Kiedy będą już rozłożone wszystkie żetony, to gracz który położył ostatni żeton stawia pingwinka na dowolnej krainie, a kolejny gracz rzuca kostką I porusza się pingwinkiem po krainach o tyle pól ile oczek na kostce. Musi odpowiedzieć jaki obrazek znajduje się obok krainy na której stoi Pingwinek, a także opowiedzieć historię związaną z krainą i obrazkiem jeżeli ją pamięta. Jeżeli odpowiedział prawidłowo to zabiera obrazek jako swój punkt a na to miejsce dobiera nowy żeton i wymyśla nową historię. Zakrywa nowy żeton i następuje kolej następnego Gracza. Sami decydujemy ile wykorzystamy w rozgrywce żetonów z obrazkami, jeżeli chcemy żeby rozgrywka była dłuższa to możemy wykorzystać wszystkie żetony, a jeżeli będziemy chcieli krótszą grę to możemy wykorzystać tylko część żetonów, ważne żeby zadecydować o tym ile żetonów będzie w grze przed jej rozpoczęciem. Gra kończy się jeżeli Pingwinek w stanie na polu obok którego nie ma już żetonu. Wygrywa gracz który zdobył najwięcej żetonów. Oprócz wariantu podstawowego można również grać z żetonami emocji w wariant z emocjami opisany dokładniej w instrukcji.

Jak nam się grało? Gra bardzo się nam podoba, graliśmy w nią zarówno z dziećmi jak i w gronie samych dorosłych i w każdej grupie świetnie się bawiliśmy, były zupełnie inne historie i towarzyszyły zupełnie inne emocje oraz zabawa. W trakcie rozgrywki jest naprawdę dużo śmiesznych sytuacji, w momencie kiedy wydaje się, że jest prosto nagle okazuje się, że nie możemy sobie przypomnieć „co tam było”. Jeżeli będzie Kreatywna grupa to również historie które powstają potrafią być naprawdę niesamowite i zabawne. Fajne jest to, że zasady są proste ale każda rozgrywka jest zupełnie inna, krainy są dwustronne więc historii może być nieskończona ilość, wszystko zależy od inwencji twórczej graczy. Skojarzenia przedmiotów z krainami są czasami naprawdę zabawne. Szybka rozgrywka sprawia, że będziemy zdecydowanie po nią sięgać, w dodatku można grać aż w 5 osób, co tez jest dużym plusem.

Już dawno żadna gra nie dała nam tyle śmiechu i mieszanki różnych emocji, jednocześnie pobudzając wszystkich graczy do kreatywności i ruszenia w głąb wyobraźni. Świetny jest tez wariant z żetonami emocji, który dodatkowo podnosi wartość gry na jej element edukacyjny. Zdecydowanie jeżeli będziecie się kiedyś nad nią zastanawiać to bierzcie nawet w ciemno! Zdecydowanie jest tego warta. No i jest przepięknie zilustrowana i wydana.


My z chęcią jeszcze nie raz wyruszymy z Pingwinkiem w Podróż w czasie! Was tez chętnie zabierzemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *